Dörtlükler Alemi – Aydın Çetinkaya

30.00

Yayın Tarihi: 2019-12-27
ISBN: 6056970498
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 112
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

1000 adet stokta

Stok kodu: 000040 Kategoriler:

Açıklama

“Şiir, düşünceyi duygu haline getirinceye kadar, yoğurmaktır.” Diyor Yahya. Kemal Beyatlı. Bu tarif tamda Aydın Bey’in şiirleri için yapılmış bir tarif gibi geldi bana. Zira Bu kitap eskilerin rubai dediği dörtlüklerden müteşekkil bir kitaptır.

Değerli şair kardaşım Aydın Çetinkaya’yı geçte olsa bu kıymetli eserini okuyucu ile paylaşmak üzere gün yüzüne çıkardığı için canı gönülden kutlarım.

Bu eserin Türk edebiyatı ve Türk şiirine önemli katkılar sağlayacağına inancımla sevgili şair Aydın Çetinkaya’yı tebrik ediyor ve daha nice kıymetli eserleri Türk edebiyatına kazandıracağını umuyorum.

Hayırlı uğurlu olsun, taliplisi çok okuyucusu bol olsun

İbrahim Sağır
Şair ve Yazar

Aydın Çetinkaya’nın dörtlüklerinde hem klasik edebiyatımızın nazım şekillerini hem de muhteva özelliklerini görmek mümkündür.

Çetinkaya, söylenmesi zor konuları, düşünce ve hikmet sözlerini sanatlı bir anlatımla şiirleştirerek ortaya koymaktadır.

Çetinkaya, bize verdiği bir mülakatta: ‘’Her insan duygularını dışa vurma ihtiyacı duyar. Şairler şiirlerini yazarken en güzel hitabın nasıl olacağına kafa yorarlar. Ben de naçizane bir şair olarak, duygularımı dörtlüklerle ifade etme yolunu benimsedim. Bu tarz benim zevk aldığım şiirsel bir hitabet. Merak ettiğim uzay ve sonsuzluk kavramı ile insanın iç dünyası üzerine edindiğim birikimlerin bazı şiirlerime yansıtma ihtiyacını gördüm.’’ diyerek şiir anlayışını belirtmiştir.

Şair Aydın Çetinkaya’ya şiir yolculuğundaki başarısını devam ettirmesini dilerim.

Ahmet Urfalı
Eğitimci, Araştırmacı Şair ve Yazar

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Dörtlükler Alemi – Aydın Çetinkaya” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.